Vestlused

1) Loen sulle ette mõned tekstid. Iga teksti pärast esitan samad küsimused: Kuivõrd see sind puudutab? Mida sa sellest arvad? Arva ära, kes seda kirjutas ja millal?

  • „ühes Tallinna baaris toimunud üritusele tuli üks noormees, kes küsis, kes on esineja ning seejärel läks talle rusikatega kallale, hakkas peksma ja lõpuks viskas noaga. Ründaja karjus igasugu solvanguid ja korrutas Jumala vihast homoseksuaalide vastu. Kallaletungija oli Vene kodakondsusega kaine ja hästiriietatud noormees, kes uskus end täitvat Jumala tahet“ (Geikristlaste Kogu üritusel ründas mees Soome pastorit 11.06.2023)

  • „Valitsus ei jõudnud neljapäeval taas kokkuleppele, et leida tänavuseks õpetajate alampalga tõusuks vajalik 10,8 miljonit eurot, mis võiks tähendada streigi lõppu.“ (Tsahkna: täna ei ole poliitilist tahet selle 10 miljoniga streik lõpetada“ 25.01.2024)

  • „AfD toetus on tõusnud 22 protsendile küsitlustes ning see on kõige populaarsem erakond kõikidel endise Ida-Saksamaa liidumaadel peale Berliini. Erakonna populaarsus on põhjustanud üleskutseid kas selle kui terviku keelustamiseks või vähemalt selle kõige radikaalsemate poliitikute nagu AfD Tüüringi piirkonna juhi Björn Höcke valimistelt kõrvale jätmiseks. Höckel poliitikas osalemise keelustamist toetav rahvaalgatus kogus juba 1,6 miljonit allkirja.“ (Scholz ei toeta parempopulistide keelustamist, 26.01.2024)

  • „Noored ei austa enam vanema põlvkonda, näitavad ennast meelega ebameeldivana, otsivad riigi ümberkukutamist, ei näita üles õppimisvalmidust ja on traditsiooniliste väärtuste suhtes vaenulikud“ ja „Tänapäeva noored on põhimõtteliselt ära rikutud, nad on kurjad, jumalakartmatud ja laisad. Nad ei saa kunagi olema nagu noored olid varem ja neil ei õnnestu kunagi säilitada meie kultuuri.“ (Allikas: bildungswissenschaftler.de)

  1. Loe sina mulle ette mõni tekst, mis puudutas sind hiljuti.