Veel kuu aega kauem¶
Teisipäev, 25. aprill 2023
Tere, sõbrad,
eelmisel esmaspäeval sain oma esimese immunoteraapia doosi ja sain samal päeval ka teada, et kahjuks ma jaanipäevaks Eestisse tagasi ei tule. Leuveni arstid tahavad mind lahti lasta alles pärast 3-kuulist ravi. Sellepärast on minu vabastamine edasi lükatud 12. juunilt 6. juulile. Kuni selle ajani pean iga 2 nädala tagant doosi saamiseks Leuvenisse sõitma. Eks ma ka selle veel üle elan.
Eeliseks on see, et sellega kaob üks administratiivne probleem: milline onkoloog Eestis oleks võtnud minu juhtumi üle ja jätkaks immunoteraapiat mingi välismaa arstide juhendamisel? Eesti haigekassa juba vastasid sellele küsimusele, et nemad ei tea seda ja et see pole ka nende asi. Õnneks (seda teadsin juba üleeelmisest kolmapäevast) on selle teraapia ametlik kestus, mis on terve aasta, liialdatud. Kolmest kuust piisab. Enne loasaamist läbiviidud uuringud ei arvestanudki selle võimalusega, sest muidugi ei taha ükski tootja teada, et 12 kuu asemel piisab ka kolmest kuust. Löweni arstid siiski usuvad seda.
Uskumisest rääkides. Mulle meeldisid lihavõtted Eupenis. Tänu oma maovähile sain neid elavas kirikus lihtsalt kaasa elada. Pärast kahtkümmet aastat elu „kõrbes“ sain nii oma usu allikate juures akusid laadida. Vaata fotod ja saksakeelne blogi. Ka Belgias usub enamus inimesi, et kirik on tarbetu ja sureb peagi välja. Ma siiski näen tihti vastupidist. Ja eriti näen, et need, kes lahkuvad kirikust või mõistavad selle hukka, mõistavad hukka vaid kontsiilieelse vana kiriku ettekujutus. Seda ettekujutust mõistan ka mina hukka. Põhimõtteliselt oleme nõus. Evangeelium vajab „ainult“ parema ja selgema häält, mis ei räägi rumalusi ja mis kõnetab kõiki inimesi, kaasa arvatud neid, kes loevad teistsuguseid pühakirju kui mina. Jah, ma usun jätkuvalt „ühte“, „püha“, „katoliku“ ja „apostliku“ kirikusse. Aga kas roomakatoliku kirik need omadusi täidab, seda ma julgen kahtlustada.
Lähikuudel võib mul veidi koduigatsus tekkida, aga igav mul kindlasti ei hakka. Arvutitöö jätkub alati, ja iga kahe tunni tagant teen „maotrenni“, et see kasvaks ja saaks uuesti töödeldud kogu toidu, mida mu keha vajab. Hetkel veel kaotan kaalu; see suundumus peaks lähitulevikus loodetavasti pöörduma.
Pöördumisest rääkides: paistab, et ka see teine ime, mille eest ma palusin, on juhtunud. Küll teistmoodi, kui ma arvasin: ma sain aru, et Lino ei vaja hetkel veel juhti ega esindajat. Kõigepealt vajab see mõnda veenvat rakendusnäidet. Ja alates novembrist olen sellest nii paljude inimestega rääkinud, et mul on suhteliselt selge ettekujutus. Võiks õelda, et kõik on valmis, seda tuleb lihtsalt ära teha. Kui me leiaksime teise programmeerija nagu Sharif, investeeriksin paar tuhat eurot ja palkaksin ta tööle.
Tervitan Belgiast
Luc
Selle kirja saatsin e-maili teel neile, kes on minu sõprade listis.
Vastukaja:
Kui ma kirjutasin, et „kahtlustan, kas roomakatoliku kirik need omadusi täidab“, siis ma oleksin vist pidanud mainima, et õigeusklikel ja protestantlikel kirikutel pole lootustgi neid täita. Ma arvan seda programmeerija-analüütikuna. Protestandid asendasid paavsti „paberist paavsti“ vastu. Kivisse raiutud peaga institutsioon ei saa töötada maailma mastabil ega kuulutada evangeeliumit „kõikidele rahvastele“.