Maailma kõige ilusam lugu

See lugu mängib kuskil lõunamaal ja räägib rahvastest, kes omavahel kauplevad, sõdivad ja armastavad. Selline Games of Throne, aga mitte paar põlvkonda vait paarsada põlvkonda.

Alati siis, kui mõni eriti tubli või kaval tegelane hakkab nii võimsaks, et teeb teistele liiga, tuleb selline salajane jumal, mis viskab võimsaid nende troonilt maha. See jumal on nii salajane, et tal polegi nime.

Aga ühel hetkel otsustab see jumal sündida inimesena. Ta valis endale seline ema, kes polnudki abielus. Väljaspoolt abielu rasedaks saamine tähendas naistele surmanuhtlus tol ajal. Aga selle loo ema päästeti siiski, ta kihlatu võttis ta ruttu naiseks. Kuigi ta teadis, et ta polnud selle lapse isa.

Laps kasvati üles usus, et tema isa ongi see tundmatu salajane jumal. Lapsel arenesid veidi ebatraditsioonilisi ettekujutusi oma „issist“ ja ta hakkas rändjutlustajaks. Vaesed olevat õndsad, sest nende päralt olevat taevariik.

Ta sai üsna populaarseks oma lubadustega. Aga ainult lühikeseks ajaks, sest preestritele ei meeldinud see uus teoloogia ja nad tegid, mida seadus ette nägi: surmanuhtlus.

Ta suri, aga tõusis ka jälle üles. Ja selle kaudu sai ta alles päris kuulsaks. Ta oli surma võitnud.

Kristlased pühitsevad selle Jumalalapse sünnipäeva just kõige pimedamas aastaajal. Jumal sünnib alati seal, kus häda on kõige suurem ja pimedus kõige pimedam.